جامد واقعیت مجازی فضای مجازی دانلود آموزشی

جامد: واقعیت مجازی فضای مجازی دانلود آموزشی زندگی آموزش 3d animation

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بیانیه دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام

در پی خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام، دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه‌ای منتشر کرد.

بیانیه دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام

بیانیه دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام

عبارات مهم : ایران

در پی خروج غیرقانونی آمریکا از توافق نامه برجام، دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه ای منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به خروج غیرقانونی آمریکا از توافق نامه برجام، به شرح ذیل است:

بیانیه دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام

بسم الله الرحمن الرحیم

خروج غیرقانونی رییس جمهور آمریکا از برجام آخرین حلقه از موارد متعدد و مستمر نقض برجام به وسیله ایالات متحده به خاص بعد از روی کار آمدن دولت تندروی تازه آمریکاست. صحبت های سخیف ترامپ علیه مردم بزرگ کشور عزیزمان ایران نشان دهنده منتهای جهالت و بی خردی و اتهامات بی پایه او علیه دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تنها برازنده رژیمی است که خود با تجاوزاتش منطقه خاورمیانه را به آشوب کشیده و افراط و تروریزم را دامن زده و متحدین صهیونیستش مرزهای قساوت، نقض حقوق بشر و تجاوزگری را درنوردیده و اذناب وابسته اش بانیان تشکیل همه گروه های تروریستی هستند که ترامپ در یک ادعای مضحک آن ها را به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نسبت داد. باعث تأسف است که چنین فردی بر ملت متمدن و صلح طلب آمریکا حکومت می کند.

در پی خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام، دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه‌ای منتشر کرد.

ترامپ از وقت مبارزات انتخاباتی کینه خود را از توافقی که دنیا آن را به عنوان پیروزی دیپلماسی شناسایی کرده هست، اعلام کرده بود و حتی بعد از به دست گرفتن زمام امور در آمریکا علی رغم نص صریح برجام، نه تنها رسما و علنا علیه برجام موضع گیری نموده بود، بلکه در عمل نیز از اجرای تعهدات ایالات متحده جز در موارد شکلی امتناع می کرد. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران این موارد را طی نامه های متعدد در برجام ثبت کرده که نشان دهنده سوءنیت دولت کنونی آمریکا در رابطه با برجام و نقض مستمر آن به وسیله آن دولت هست. لذا اقدام رییس جمهور آمریکا تحول جدیدی نیست و به معنی آخر حضور مزاحم آمریکا در برجام هست. البته برجام یک توافق چندجانبه است که به وسیله قطعنامه شورای امنیت با رأ ی همه اعضای شورا به تصویب رسیده و بر خلاف ادعای رییس جمهور آمریکا، تنها توافق رییس جمهور قبلی نیست که رییس جمهور بعدی بتواند از زیر بار اجرای آن شانه خالی کند.

این اقدام رییس جمهور ایالات متحده تنها منحصر به برجام نیست، بلکه قانون گریزی و نقض عهد به عنوان یک رویه ایالات متحده در این دوره درآمده و از توافق تغییرات جَوی تا توافق همکاری های اقیانوس آرام را دربر می گیرد. ولی به علت اجماع جهانی و استحکام درونی برجام، خروج رسمی و علنی ایالات متحده شانزده ماه به درازا کشید.

خروج ایالات متحده از برجام بیش از آن که باعث بی اعتباری هرچه زیاد ایالات متحده در صحنه جهانی شود، مبانی روابط بین المللی در دنیا کنونی و اعتبار توافقات دوجانبه با آمریکا و چندجانبه با حضور آمریکا را به شدت زیر سئوال برده و نظم حقوقی جهانی را با خطر جدی مواجه ساخته است.

بیانیه دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام

ایران علی رغم آمریکا همواره به تعهدات بین المللی خود پایبند بوده و اصل وفای به عهد را از اصول بنیادین دینی خود و قواعد مسلم و زیربنایی حقوقی بین الملل می داند. پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام به وسیله تنها مرجع آشنا شده است بین المللی که در برجام نیز به عنوان مرجع نهایی آشنا شده است هست، ۱۱ بار تایید شده است و کلیه دولت های عضو به شمول ایالات متحده مکررا به آن اذعان کرده اند. ادعاهای بی اساس و نمایش های مضحک تبلیغاتی هیچ ارزش و اعتباری در برجام ندارد به خاص آن که آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بعد از اتهامات ترامپ و همدستانش مجددا پایبندی کشور عزیزمان ایران را تأیید کرده است.

ایران به عنوان کشوری که به تعهدات حقوقی خود پایبند هست، اقدام ایالات متحده به خروج از برجام را طبق مقررات و مفاد برجام پیگیری نموده و در صورتی که خروج آمریکا از برجام جبران نگردد و منافع کامل مردم کشور عزیزمان ایران بر اساس برجام به شکلی که مقام معظم رهبری در سخنان مهم ۱۹ اردیبهشت ۹۷ خود مشخص فرمودند تضمین نشود، حق قانونی خود را در اقدام متقابلی که خود به مصلحت بداند، اعمال خواهد کرد. سایر طرف های برجام و به خاص سه کشور اروپایی موظفند کارها مورد نیاز را جهت حراست از برجام و اجرای تعهدات خود – که حتی در وقت حضور شکلی ایالات متحده در برجام به علت مزاحمت های رژیم ترامپ از اجرای کامل آن ناتوان بودند – را بدون هیچ قید و شرطی از مرحله وعده به مرحله اجراء درآورند.

در پی خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام، دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه‌ای منتشر کرد.

هیچ یک از مفاد برجام و چارچوب زمانی آن که عنوان مذاکرات ۱۲ ساله بوده، به هیچ شکلی قابل مذاکره نیست. ایالات متحده که با دخالت ها و سیاست های غلط خود منطقه ما را به آتش افراط و تندروی تروریستی و ویرانی و جنگ و کودک کشی گرفتار کرده ، نمی تواند نسبت به حضور قانونی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در منطقه خود و حمایت مؤثر کشور عزیزمان ایران از مردم سوریه و عراق جهت سرکوب افراطیون دست پرورده اذنابش تعیین وظیفه کند. آمریکا و متحدانش که با حمایت از رژیم صدام و تجهیز او به سلاح شیمیایی و پیشرفته ترین جنگ افزارها هشت سال مردم کشور عزیزمان ایران را نشانه قرار دادند و دسترسی کشور عزیزمان ایران به هرگونه ابزار دفاعی را مسدود نموده و امروز نیز با فروش صدها میلیارد دلار جنگ افزارهای پیشرفته سرمایه های منطقه را بلعیده و منطقه ما را به انباری از باروت تبدیل کرده اند، نمی توانند ابزار مشروع دفاعی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و من جمله دفاع موشکی ما – که جهت حمل سلاح های متعارف با توجه به تجارب تلخ جنگ تحمیلی طراحی شده است اند – محدودیتی قائل شوند؛ چنین اقدامی خلاف صریح اصول حقوق بین الملل و حق دفاع مشروع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ماده ۵۱ منشور ملل متحد است.

همان گونه که ریاست محترم جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ۱۸ اردیبهشت ۹۷ اعلام کردند، وزیر امور خارجه موظف شده است است تا کارها مورد نیاز را جهت گرفتن تضمین های مورد نیاز از بقیه اعضای برجام و سایر شرکای اقتصادی کشور پیگیری کند و نتیجه را فورا گزارش نماید. همچنین رییس شرکت انرژی اتمی نیز موظف شده است است که کلیه آمادگی های مورد نیاز جهت ورود به مرحله غنی سازی صنعتی بدون هیچ گونه محدودیت و با استفاده از آخرین پیشرفت های تحقیق و توسعه دانشمندان غیور هسته ای کشور را فراهم نماید.

بیانیه دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام

مردم کشور عزیزمان ایران با اطمینان و آرامش مسیر پیشرفت و سازندگی را ادامه داده و دولت تمام تمهیدات مورد نیاز جهت همه شرایط را در نظر گرفته هست. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به عنوان کشوری امن و پرقدرت که امنیت و توسعه اقتصادی اش درون زا و مرهون همکاری و مقاومت هوشمندانه مردم متمدن و دلاور کشور عزیزمان ایران هست، خواهان تعامل سازنده و عزتمنداند با دنیا است و با اجرای برجام علی رغم عهدشکنی های مستمر آمریکا نشان داده است که شریکی مطمئن و متعهد جهت تمام کسانی است که آمادگی همکاری مبتنی بر منافع یکسان و احترام متقابل را دارند.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | اسلامی | آمریکا | ایالات متحده | رییس جمهور آمریکا | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz